Kategorie

Wejherowo na Starym Mieście

Facebook
Twitter
LinkedIn

Mieszkanie znajduje się na piętrze kamienicy w centrum miasta Wejherowa na Starym Mieście. Kamienica jest z końca XIX wieku. Mieszkanie zostało w latach 2010-2012 poddane gruntownemu remontowi z wymianą instalacji elektrycznej, grzewczej, podłączeniu do sieci miejskiej C.O. Wymieniona została również stolarka okienna. Mieszkanie jest o powierzchni 65,54 m2 , dwustronne, ciepłe, okna skierowane na wschód i zachód. Po wejściu do mieszkania w małym korytarzu znajdują się wejścia do pokoju – sypialni nastolatka, do łazienki oraz do pokoju dziennego połączonego z otwartą kuchnią.

Z tego też pokoju dziennego wchodzi się do pokoju sypialni gospodarza domu. Mieszkanie zostało pomalowane w całości w jednym kolorze. Pokój dzienny od strony wschodniej w godzinach popołudniowych był niedoświetlony i brakowało w nim klimatu. Sypialnia gospodarzy pierwotnie została podzielona przez dwa oddzielne łóżka, tworząc po środku przejście do okien wychodzących na zachód i centrum miasta. Pokój ten w tym układzie nie przypominał sypialni. Firany zasłaniały całe wchodzące do pokoju popołudniowe światło.

W pokoju nastolatka na całej długości ściany jest szafa wbudowana, pod jedną ścianą stoi biurko i po drugiej stronie łóżko, duża przestrzeń pokoju nie jest zagospodarowana i wykorzystana.

Łazienka jest wąskim pomieszczeniem tzw. wagon, trochę zagracona. Kuchnia jest zabudowana meblami wykonanymi na wymiar w neutralnym kolorze i komponuje się dobrze w tym miejscu.

Moim celem było stworzenie sypialni gospodarza mieszkania. Dlatego odpowiednio ustawimy meble i łóżka, odsłonimy okna. W sypialni nastolatka, zasłonię łóżko aby po otwarciu drzwi do pokoju, nastolatek miał trochę intymności. Złagodzę kolorystykę ścian w salonie, dodając ciepła i dynamizmu. Dodatki w pokojach uzupełnią świeżo wyremontowane mieszkanie i wprowadzą spójność z otoczeniem oraz miejscem (kamienica) w jakim mieszkanie się znajduję.

 

 

To miejsce na Twój komentarz

Inne podobne ciekawe

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami i materiałami ekstra? 
Dołącz do grupy czytelników.