Kategorie

Projekt Konsola

Facebook
Twitter
LinkedIn

Mój projekt powstał z potrzeby chwili, choć czasem wydaje mi się że z tej dłuższej. O tym, że przydałaby się mała konsolka w domu mówiliśmy z Basią już od dłuższego czasu. I stało się! Projekt powstał na kartce papieru, tradycyjnie narysowany i obmiarowany. Wysokość konsoli z założenia to ok. 85 cm, szerokość 40 cm, długość 85 cm. 

Metalzbyt. Miejsce gdzie znajdziesz wszystko ze stali. Przycięte elementy stalowe. Sprawdzone długości zgodnie z projektem. 

 

Kolejny krok, to przygotowanie spawarki. Dobór odpowiednich elektrod i ustawienie miejsca pracy. 

Przy takim projekcie niezbędne staje się oczywiście przygotowanie tak stanowiska pracy, aby było bezpieczne i wygodne. Zachowanie kątów prostych pomiędzy łączonymi ze sobą elementami jest dla tego projektu niezbędne. Gotowe! Spawanie zakończone. Zostanie jeszcze szlifowanie, drobne poprawki. Poniżej już efekt końcowy. Konsola po oszlifowaniu została pomalowana czarną farbą satynową. Blat drewniany stanowił spore wyzwanie, gdyż jak się okazało żadne sklepy, hurtownie, stolarnie nie chciały sprzedać jednostkowo takiego wymiaru blatu, albo też wykonanie trwałoby kilka tygodni. Ja wykorzystałem dostępny w domu blat z biura, który został oszlifowany z warstwy niechcianej bejcy. Dla osiągnięcia oczekiwanego efektu blat dębowy został zaimpregnowany olejem kupionym w sieciówce. Efekt końcowy.

Konsola wypełniła przestrzeń przy wejściu do salonu.

To miejsce na Twój komentarz

Inne podobne ciekawe

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami i materiałami ekstra? 
Dołącz do grupy czytelników.