Kategorie

Wielka siła pierwszego wrażenia

Facebook
Twitter
LinkedIn

Siła pierwszego wrażenie jest wielka.

Takie sytuacje zdarzyły się chyba każdemu z nas, gdy ta jedna chwila decydowała, że dalej chcesz z kimś rozmawiać lub umówić się na spotkanie. Czasem też bywa tak, że jesteś wręcz zauroczony daną chwilą. Utkwi ona w Twojej głowie i choćby pojawiały się nowe sytuacje, nowe obrazy nic one nie zmienią. Skupiasz się w tej jednej chwili na czymś ważnym, istotnym, pierwszym uczuciu, które jest dla ciebie miłe i sprawiło, że czułeś się dobrze, miałeś mnóstwo pozytywnych skojarzeń.

Lecz obok tego bywa tak, że w tej euforii może pojawić ten jeden zły impuls, który może zburzyć wcześniejsze wspaniałe doznania. I może tak do końca nie były to zewnętrzne sygnały, bo może miałeś tzw. zły dzień, a od rana miałeś zły humor.  Lecz wpływ tych sygnałów na Twoje zachowanie był ogromny.

A teraz, zauważ jak błahe mogą być przyczyny porażki.

Nie inaczej jest gdy, chcemy sprzedać lub wynająć mieszkanie, dom. Zależy nam na uzyskaniu dobrej ceny za nieruchomość. Jeszcze zdarza nam się przy podejmowaniu decyzji o sprzedaży lub wynajmie pamiętać o innych argumentach, takich jak np. szybkość sprzedaży lub wynajmu. Lecz potem, gdzieś pozostaje tylko element finansowy. To w istocie są bardzo ważne argumenty. Gdy mija jakiś czas od ogłoszenia, a tu nic się nie dzieje, przychodzi frustracja i szukanie innych rozwiązań. Ale jakich?

Z pomocą przychodzi home staging! Co to takiego? To sposób na zwiększenie wartości nieruchomości stosując przy tym minimalne nakłady. Stager – bo tak można mówić o osobie zawodowo wykonującej takie usługi połączy razem sztukę dekorowania wnętrz z elementami marketingu. W centralnym punkcie zainteresowania home stagingu jest wydobycie z nieruchomości elementów, które są warte podkreślenia, aby nastąpił efekt tzw. “wow”, przy jednoczesnym skrywaniu wszystkiego tego co nie zasługuje na bycie w pierwszym planie. Tego wszystkiego co mogłoby zniechęcić potencjalnego nabywcę do zakupu lub wynajmu mieszkania.

Pamiętając o tym, że o nabyciu nieruchomości decyduje Pierwsze Wrażenie, zadbajmy o komfort, ten niezapomniany klimat chwili. Kilkanaście sekund, tworzą swojego rodzaju opowieść o mieszkaniu, wyobrażenie o spokoju, radości z tego miejsca. Ten krótki czas zdecyduje o dalszych losach, o udanej i szybkiej transakcji.

Home Stager sprawi, że Twoje mieszkanie czy dom trafią w gusta klientów szukających swojego miejsca. Home Stager sprawi, że przełoży się to na szybsze sfinalizowanie transakcji.

Tomasz Ziemann
housedoctors

To miejsce na Twój komentarz

Inne podobne ciekawe

Fotografia

Portret biznesowy

Choć nie codziennie wykonuję zdjęcia portretowe, to z wielka przyjemnością podjąłem się wykonania zdjęć dla

czytam do końca »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami i materiałami ekstra? 
Dołącz do grupy czytelników.